Život na škole

aktuality z diania v našej škole na jednom mieste

19. septembra sa na našej ARTSCÉNE predstavili hostia s koncertom pod názvom Podbeskydské balady s rovnomenným CD, ktorý sa odvíja od vydania knihy Balady východného Slovenska etnografa a folkloristu Oresta Zilynského. Prezentovali ľudovú tvorbu Rusínov, etnika, žijúceho na území východného Slovenska.

11. a 12. septembra sa uskutočnil workshop a performatívna prednáška s názvom Korene tanečného experimentu v podaní lektorov - Anna Sedláčková, Daniel Raček a Michaela Mihaľová. Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Naša literárno-historická cesta, kde sme sa po oddychu na Donovaloch vybrali smer Tajov a Martin, kde sme navštívili Maticu Slovensku a Národný historický cintorín.

4. septembra sme otvorili nový školský rok 2023/2024 a pripomenuli sme si udalosti, ktoré nás neminú ani tento rok spolu s novými zážitkami a spomienkami.

Koncert Ladislava Fančoviča a jeho hostí spojený s prehliadkou historických saxofónov.

BKP alebo Band Konzervatória Prešov sa predstavil v podaní našich talentovaných študentov pod vedením pána Petra Adamkoviča a Dionýza Zsigu.

24.mája sa naši študenti zúčastnili súťaže Friendly Bandy 2023 - kapiel hudobných škôl v Slovenskom Grobe. Súťažili sme v kategórii C4 pre konzervatóriá a skončili sme v striebornom pásme a navyše sme dostali špeciálnu cenu Klub Hogo Fogo jazz and art club.

Naši žiaci na 12. ročníku medzinárodného gitarového festivalu Prešovské dni klasickej gitary, kde súčasťou festivalu boli majstrovské interpretačné kurzy pod vedením koncertných umelcov a pedagógov.

Repríza absolventského predstavenia 6. ročníka hudobno-dramatického odboru.

Krst nového krídla spojený s koncertom virtuózov Maroša Klátika a Juraja Tomku.